Sporta Lāzertaga Turnīrs

Ieraksts veikts: Lāzera Peintbols, Pasākumi | 0

sporta lāzertaga turnīrs

Sešpadsmitajā un septiņpadsmitajā decembrī norisinājās lielākais sporta lāzertaga turnīrs Baltijas valstīs. Šo turnīru organizēja kompānija Poligon-1, un tajā piedalījās vairāk kā 30 komandas dažādās vecuma grupās. Galvenā balva katras vecuma grupas uzvarētājiem bija pieci lāzertaga ieroču komplekti. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma diplomus vai medaļas, taču pārējie mājās varēja nest tikai nopelnītās pozitīvās emocijas.

Sporta lāzertaga spēles formāts un uzdevumi

Katras spēles mērķis bija ieņemt un noturēt trīs kontrolpunktus vismaz trīs minūtes, kas bija izvietoti dažādās vietās laukuma vidusdaļā. Kontrolpunktu ir iespējams ieņemt tikai tad, ja tiec dzīvs tam klāt un raidi tajā precīzu šāvienu no augšas. Pretinieku mērķis ir Tev to neļaut darīt – raidīt Tavā virzienā precīzus šāvienus, un pašiem ieņemt šos punktus. Katrs nošautais cilvēks steigšus atgriežas bāzē un metas atpakaļ cīņā. Katram ir četras dzīvības, trīsdesmit lodes un desmit aptveres. Aptveru skaits tiek atjaunots brīdī, kad atdzīvojies savā bāzē. Būtībā visu izšķir ātrums, izturība, taktika un precizitāte.

Mūsu dalība sporta lāzertaga turnīrā

Arī mēs, LASERDOG, nevarējām šo pasākumu laist garām, tāpēc jau kādu mēnesi pirms lāzertaga turnīra uzsākām treniņus un nokomplektējām četras komandas, pārstāvot visas vecuma grupas. Mēs labi apzinājāmies, ka konkurence būs sīva, un pretinieki ir ar daudz lielāku lāzertaga pieredzi, daudz labāk pazīs turnīra laukumu, taču tas mūs nebiedēja. Mēs ticējām saviem spēkiem un zinājām, ka treniņi vainagosies ar panākumiem!

Pirmās cīņu uzsāka U10 un U15 vecuma grupu komandas. Jaunākajai grupai nebija liels komandu skaits – sešas, un LASERDOG komanda godam ieņēma otro vietu. U15 jaunieši spēlei piegāja krietni taktiskāk un enerģiskāk, kas vainagojās ar godpilno trešo vietu. Visi kā viens atzina, ka bija interesanti un labprāt šāda veida sacensībās piedalīsies arī turpmāk. Sportisks gars un enerģiska izkustēšanās – to ieguva visi!

Vecākās grupas cīņa

Nākamajā dienā, proti, 17. decembrī, norisinājās cīņa starp pieaugušo grupas komandām. Katrā komandā bija jābūt pieciem spēlētājiem. Dzimums un līdzšinējā pieredze nebija no svara, taču starp dalībniekiem bija vērojams liels militāro apģērbu īpatsvars, kas jau no paša sākuma lika noprast, ka cīņa būs smaga, un šeit nav sapulcējušies nekādi iesācēji. Vairākas komandas bija ar lielu taktiskā un sporta lāzertaga pieredzi. Spēles noritēja ātri, taktiski un precīzi.

Šajā vecuma grupā startēja divas mūsu komandas – Laserdog Alfa un Laserdog Omega. Kopumā septiņpadsmit komandas tika sadalīas divās apakšgrupās, kur katras apakšgrupas divas labākās komandas devās uz pusfinālu. Laserdog Alfa komandai līdz pusfinālam pietrūka nieka punkts, bet Laserdog Omega pusfinālā iekļuva ļoti pārliecinoši, bez jautājumiem uzvarot visas pretinieku komandas un atstājot tās pa nullēm. Rezultātā mūsu komanda “Laserdog Omega” ieguva trešo vietu.

Šajās divās dienās guvām ļoti interesantu lāzertaga pieredzi, kā arī stratēģiskās plānošanas un sporta lāzertaga pieredzi kā tādu. Mūsu komandu biedri lieliski saspēlējās un pierādīja, ka arī komandas ar samērā mazu lāzertaga pieredzi ir spējīgas sastādīt nopietnu konkurenci komandām, kurām ir gada vai pat gadu pieredze.

sporta lāzertaga turnīrs

Sakām lielu paldies organizatoriem un vēl lielāku paldies visiem, kas piedalījās un godam nesa LASERDOG vārdu Latvijas lāzertaga aprindās. Treniņi turpināsies un būsim gatavi cīņai jau nākamajā sporta lāzertaga turnīrā, kas norisināsies jau pavasarī.

Komentēt