Lāzerpeintbols, saukts arī par lāzertagu un lāzera peintbolu (angliski – laser tag), ir jauna un aizraujoša spēle. Lāzerpeintbols ikkatru šīs spēles spēlētāju ievelk azartā, neatkarīgi no spēlētāja dzimuma vai vecuma. Spēli caurstrāvo pozitīva gaisotne un aktīva izkustēšanās. Lāzerpeintbols nav nedz sāpīgs, nedz traumatisks spēlētājiem. Bet kas tieši lāzerpeintbolu padara tik interesantu? Izlasi un noskaidro!

lāzerpeintbols

Lāzerpeintbols un tā izcelšanās.

Lāzerpeintbols (laser tag) un tā aizsākumi ir meklējami tālo septiņdesmito gadu beigās, kad ASV armija izstrādāja speciālu lāzeru sistēmu, ko pielietot militāro mācību nolūkos. Šo sistēmu nosauca par MILES sistēmu, un tās galvenais mērķis bija fiksēt un uzskaitīt pretinieku raidīto lāzerstaru trāpījumus. Reāliem, kaujās izmantojamiem ieročiem, tika piestiprināta speciāla ierīce, kas raidīja lāzerstaru, bet lāzerstaru uztvērējs bija kā bruņu veste ar daudziem sensoriem. Arī šī sistēma, gadiem ejot, ir ļoti attīstīta, un joprojām tiek aktīvi izmantota, tostarp, Latvijas armijā. Bet, kā jau daudzus militārus atklājumus, arī lāzerpeintbolu aizguva civilpersonas, attīstot lāzerieročus un lāzerstaru uztvērējus, kas lielā mērā atgādināja Zvaigžņu karos redzētos. Lāzerpeintbols pēdējo 30 gadu laikā ir ļoti attīstījies, un šī progresa pašreizējais rezultāts ir apskatāms LASERDOG parkā!

Lāzerpeintbola paveidi.

Šodien mēs pazīstam dažādus lāzerpeintbola (laser tag) paveidus. Pastāv taktiskais lāzerpeintbols, sportiskais lāzerpeintbols, fantastikas lāzerpeintbols un izklaides lāzerpeintbols. Faktiski jau varētu teikt, ka ikkatrs no šiem lāzerpeintbola paveidiem tā vai citādi cilvēkus izklaidē, taču izklaide izriet no cilvēku interesēm. Taktisko lāzerpeintbolu ir iecienījuši civilie, kas aizraujas ar dažādām militārām lietām. Spēles process tiek uztverts ļoti nopietni un profesionāli. Ieroči līdz mata galam atgādina reālos, gan izskata, gan svara aspektā. Spēlētāji ir tērpušies maskēšanās apģērbos, un spēles procesā bieži tiek izspēlētas reālas militāras situācijas, piemēram, ķīlnieku atbrīvošanas operācijas, stratēģiski svarīgu ēku ieņemšanas u.c.

Sportiskais lāzerpeintbola paveids gan pagaidām nav tik attīstīts Latvijā, taču ārzemēs ir izveidojušās speciālas un profesionālas lāzerpeintbola komandas, kas savstarpēji sacenšas par punktiem, veido savas sacensības un līgas. Mēs esam par to, lai ko līdzīgu attīsta arī Latvijā!

Lāzerpeintbols izklaidei.

Pie šīs sadaļas varam ierindot pat divus lāzerpeintbola paveidus – izklaides un fantastikas. Fantastikas lāzerpeintbols ļoti atgādina Zvaigžņu karus. Šim paveidam ir speciālas arēnas, kurās valda tumsa. Telpas apgaismo dažādas krāsainas gaismas, un no ieročiem tiek šauti krāsaini stari. Šajā lāzerpeintbola paveidā tiek zaudēta teju jebkāda saikne ar realitāti. Ir cilvēki, kam šis process patīk, taču kopumā par šo paveidu nav dzirdētas labas atsauksmes. Šo paveidu ir iespējams pamēģināt arī Latvijā. Visbeidzot, ir izklaides lāzerpeintbols. Tas ir tas pats, ko piedāvājam mēs. Moderni, reālistiska izskata ieroči, taču pats spēles process nav auksts un taktisks, vairāk pozitīvs, aktīvs un radošs. Šis paveids ir lieliski piemērots dažādiem pasākumiem, piemēram, vecpuišu ballītēm, dzimšanas dienas ballītēm, korporatīvajiem pasākumiem un pat bērnu ballītēm. Cilvēkiem šis lāzerpeintbola paveids patīk, un tas ir lasāms viņu atsauksmēs!

lāzerpeintbols lāzertags lāzera peintbols laser tag

Kas spēlē lāzerpeintbolu?

Lāzerpeintbolu spēlē gan puiši, gan meitenes, gan jauni, gan veci. Ieroči izskatās īsti, process ir ļoti reālistisks, taču gaisā virmo pozitīva gaisotne. Nav naida vai aukstu emociju, reāla vēlme kādu nošaut. Spēlētāji procesu vairāk raksturo kā izklaidi ar draugiem, kur tiek gūti punkti, nevis nošauti cilvēki. Arī mūsu galerijā par to var pārliecināties – spēles gaitā valda pozitīvas emocijas. Šo spēli droši var spēlēt arī mazi bērni, sākot no sešu, septiņu gadu vecuma, jo ieroči ir ļoti viegli un sver, apmēram, kilogramu. Bērnam ieroci noturēt nav problēmas, bet pieaudzis cilvēks spēles karstumā nemaz neievēro, ka ierocis ir krietni vieglāks par reālo ieroci, kas sver vairākus kilogramus. Lāzerpeintbolu droši var spēlēt arī cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Lāzerpeintbols patiesi satuvina cilvēkus, vismaz izklaides formāts, tāpēc to rekomendējam draugiem, studiju biedriem, kolēģiem vai klasesbiedriem, jo iznākums būs nekas cits kā ciešāka draudzība un saliedētība!

Lāzerpeintbola ekipējums.

Katram spēlētājam ir automāts un speciāls uztvērējs, ko stiprina pie galvas. Uztvērējs fiksē pretinieku raidītus šāvienus pat 250 metru attālumā. Uztvērējam ir četri sensori, kas ir pavērsti visos četros virzienos, lai fiksētu šāvienus gan no priekšas, gan muguras, gan sāniem. Ja pretinieks trāpa, tad uztvērējs ievibrējas un iemirgojas ar sarkanu gaismu, taču pēc ceturtā trāpījuma uztvērējs sāk vibrēt ilgstoši, ieslēdzas nepārtraukta sarkana gaisma, kas vēsta, ka spēlētājs ir nošauts. Sistēma automātiski atslēdz arī ieroci – šmaukties nav iespējams. Ja spēlētājs ir nošauts, viņam steidzīgi ir jādodas atpakaļ uz savu bāzi, kur atrodas speciāla ierīce, ko dēvē par aptieciņu. Spēlētājs nospiež pogu, un pēc piecām sekundēm atdzīvojas. Spēle var turpināties.

lāzerpeintbols lāzertags laser tag lāzera peintbols

Katram automātam ir trīsdesmit lodes, un šaušanas laikā automāts izdod reālas šaušanas skaņas. Ja visas lodes tiek izšautas, tad spēlētājam ir jānospiež pogu, kas trīs sekunžu laikā ieroci pārlādē. Arī šo procesu pavada reālistiska pārlādēšanas skaņa. Mēs saviem klientiem piedāvājam bezgalīgu aptveru skaitu, taču to ir iespējams iestatīt un fiksēt, piemēram, uz desmit aptverēm. Ja spēlētājam trāpa pretinieks, lāzerpeintbola ierocis vibrē un uz sekundes piektdaļu nav iespējams raidīt šāvienu. Spēles procesā ir iespējams izmantot arī dažādas papildierīces, piemēram, lāzerpeintbola granātas. Ļoti aktīvi tiek izmantoti arī elektroniski kontrolpunkti, kurus ir dažādi iespējams programmēt. Viens no spēles uzdevumiem ir šo kontrolpunktu ieņemšana un noturēšana.

Kāpēc izvēlēties tieši lāzerpeintbolu?

Lāzerpeintbols nav sāpīgs vai traumatisks – lāzera stars nebojā redzi, pat ja nejauši tiek raidīts acīs, un, pretēji peintbolam, spēles procesā nav iespējams gūt zilumus un nepatīkamas sāpes. Spēli caurstrāvo azarts un pozitīvas emocijas. Lāzerpeintbolu var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie, un visi ir sajūsmā! Spēles beigās ir pieejama detalizēta statistika par katru spēlētāju un komandām kopumā. Visus datus datorā lejupielādē no ieročiem, un ir skaidri redzams, kas kuram ir šāvis, cik daudz. Spēlētājiem pat tiek piešķirti dažādi tituli, piemēram “Kamikadze”. Šis tituls tiek piešķirts spēlētājam, kas spēles laikā ir paguvis nomirt visvairāk reižu.

Liels pluss ir arī tas, ka lāzerpeintbola spēles procesā netiek bojāta apkārtējā vide, un spēles ir iespējams noorganizēt kaut pilsētas centrā. Lāzerpeintbolam nekaitē arī laika apstākļi, un precīzs trāpījums tiek fiksēts pat 250 metru attālumā. Spēlētājiem nav arī lieki jāraizējas par to, ka pietrūks munīcija, un nāksies kaut ko pirkt papildus. Munīcijas daudzumu ir iespējams ieprogrammēt atkarībā no spēlētāju vēlmēm, un arī bezlimita munīcija neko papildus nemaksā. Tehnoloģiskās iespējas spēli padara ļoti interaktīvu un interesantu, taču netiek zaudēta realitātes sajūta. Lāzerpeintbols ir lētāks, aktīvāks un interesantāks par citām līdzīgām nodarbēm.

Kur spēlē lāzerpeintbolu?

Lāzerpeintbolu var spēlēt gan iekštelpās, gan āra apstākļos. Visbiežāk, lāzerpientbolam speciāli sagatavo vidi ar dažādiem tematiskiem šķēršļiem, lai spēle nav pārāk vienveidīga. Piemēram, mūsu lāzerpeintbola parks sastāv no 27 dažāda izmēra telpām, kas ir savstarpēji savienotas. Kopējā platība pārsniedz tūkstoš kvadrātmetrus, taču spēles laukumu ir iespējams pielāgot spēlētāju skaitam. Lāzerpeintbols telpās lielisks ir trīs drēgnajos gadalaikos, kad ārā valda nepatīkami laikapstākļi. Ja piedāvātais lāzerpeintbola iekštelpu parks ir profesionāli sagatavots, tad spēle noteikti būs aizraujoša un neapniks arī pēc vairāku stundu spēlēšanas. Lāzerpeintbola spēles ir iespējams organizēt arī āra apstākļos, piemēram, pamestās armijas bāzēs vai, piemēram, Vecrīgas ielās. Spēles procesā raidītie šāvieni nav fiziska matērija, līdz ar to tie nenodara nekādus bojājumus apkārtējai videi. Tas nozīmē, ka lāzerpeintbola spēli būtu iespējams noorganizēt pat ofisā – uzņēmuma darbiniekiem.

lāzerpeintbols bērniem

Lāzerpeintbola spēles misijas.

Pats svarīgākais ir spēles vadītājs jeb instruktors, kas pirms spēles apmāca dalībniekus, izstāsta dažādus knifus, un spēles procesā piedāvā dažādas interesantas misijas. Tas ļauj spēlei nekļūt vienveidīgai, un maksimāli izmantot telpu potenciālu. Tas pats attiecas arī uz cilvēkiem – vieniem patīk viena misija, citiem – cita. Līdz ar to ikkatrs spēlētājs spēles laikā izbauda foršāko, kas var būt, un beigās ir jūtama gandarījuma sajūta. Spēlētāji tiek sadalīti divās vai trijās komandās, un spēles mērķis ir instruktora dotās misijas izpildīšana. Misijas var būt ļoti dažādas un atraktīvas – klasisks variants ir elektronisko kontrolpunktu ieņemšana un nosargāšana. Ļoti populāra ir ēkas ieņemšanas misija, kad viena komanda sargā noteiktas telpas, bet otras komandas mērķis ir nemanāmi pielavīties un ēku ieņemt. Šajā formātā spēlētājiem nav iespējas atdzīvoties, tāpēc spēle rit ļoti pārdomāti. Trakāki formāti ir bumbas detonēšana, ķīlnieku glābšana vai pat zombiju apokalipse.

Lāzerpeintbola parks – LASERDOG

Mūsu parks ir lielākais lāzerpeintbola iekštelpu parks visā Latvijā. Lāzerpeintbols telpās ir pats labākais tiem, kas nevēlas skraidīt pa āru tad, kad laika apstākļi vienkārši nav tam piemēroti. Mums ir plašas un gaišas telpas, kas būs jūsu rīcībā visā spēles garumā. Jūsu rīcībā būs arī speciāli iekārtotas atpūtas telpas, kur ir iespējams noorganizēt ballīti ar uzkodām, pasēdēšanu un visu pārējo. Ikvienam spēles dalībniekam būs pieejama bezmaksas autostāvvieta, un, pats galvenais, mūsu parku caurstrāvo Preses nama urbānā aura. Šajā ēkā reiz strādāja tūkstošiem cilvēku, un ir ļoti interesanti paskatīties, kā laiks šo vietu ir izmainījis. Viena no parka telpām ir paša Preses nama vadītāja kādreizējais kabinets. Lieliski iekārtotais un izplānotais parks apvienojumā ar ļoti labiem spēles vadītājiem rada kvalitatīvu produktu, ko ar lepnumu piedāvājam mūsu klientiem!