Lāzera peintbols, saukts arī par lāzertagu un lāzerpeintbolu (angliski – laser tag), ir jauna un aizraujoša spēle. Lāzera peintbols ikkatru šīs spēles spēlētāju ievelk azartā, neatkarīgi no spēlētāja dzimuma vai vecuma. Spēli caurstrāvo pozitīva gaisotne un aktīva izkustēšanās. Lāzera peintbols nav nedz sāpīgs, nedz traumatisks spēlētājiem. Bet kas tieši lāzera peintbolu padara tik interesantu? Izlasi un noskaidro!

lāzerpeintbols

Lāzera peintbols un tā izcelšanās.

Lāzera peintbols (laser tag) un tā aizsākumi ir meklējami tālo septiņdesmito gadu beigās, kad ASV armija izstrādāja speciālu lāzeru sistēmu, ko pielietot militāro mācību nolūkos. Šo sistēmu nosauca par MILES sistēmu, un tās galvenais mērķis bija fiksēt un uzskaitīt pretinieku raidīto lāzerstaru trāpījumus. Reāliem, kaujās izmantojamiem ieročiem, tika piestiprināta speciāla ierīce, kas raidīja lāzerstaru, bet lāzerstaru uztvērējs bija kā bruņu veste ar daudziem sensoriem. Arī šī sistēma, gadiem ejot, ir ļoti attīstīta, un joprojām tiek aktīvi izmantota, tostarp, Latvijas armijā. Bet, kā jau daudzus militārus atklājumus, arī lāzera peintbolu aizguva civilpersonas, attīstot lāzerieročus un lāzerstaru uztvērējus, kas lielā mērā atgādināja Zvaigžņu karos redzētos. Lāzera peintbols pēdējo 30 gadu laikā ir ļoti attīstījies, un šī progresa rezultāts ir apskatāms LASERDOG parkā!

Lāzera peintbola paveidi.

Šodien mēs pazīstam dažādus lāzera peintbola (laser tag) paveidus. Pastāv taktiskais lāzera peintbols, sportiskais lāzera peintbols, fantastikas lāzera peintbols un izklaides lāzera peintbols. Faktiski jau varētu teikt, ka ikkatrs no šiem lāzera peintbola paveidiem tā vai citādi cilvēkus izklaidē, taču izklaide izriet no cilvēku interesēm. Taktisko lāzera peintbolu ir iecienījuši civilie, kas aizraujas ar dažādām militārām lietām. Spēles process tiek uztverts ļoti nopietni un profesionāli. Ieroči līdz mata galam atgādina reālos, gan izskata, gan svara aspektā. Spēlētāji ir tērpušies maskēšanās apģērbos, un spēles procesā bieži tiek izspēlētas reālas militāras situācijas, piemēram, ķīlnieku atbrīvošanas operācijas, stratēģiski svarīgu ēku ieņemšanas u.c.

Sportiskais lāzera peintbola paveids gan pagaidām nav tik attīstīts Latvijā, taču ārzemēs ir izveidojušās speciālas un profesionālas lāzera peintbola komandas, kas savstarpēji sacenšas par punktiem, veido savas sacensības un līgas. Mēs esam par to, lai ko līdzīgu attīsta arī Latvijā!

Lāzera peintbols izklaidei.

Pie šīs sadaļas varam ierindot pat divus lāzera peintbola paveidus – izklaides un fantastikas. Fantastikas lāzera peintbols ļoti atgādina Zvaigžņu karus. Šim paveidam ir speciālas arēnas, kurās valda tumsa. Telpas apgaismo dažādas krāsainas gaismas, un no ieročiem tiek šauti krāsaini stari. Šajā lāzera peintbola paveidā tiek zaudēta teju jebkāda saikne ar realitāti. Ir cilvēki, kam šis process patīk, taču kopumā par šo paveidu nav dzirdētas labas atsauksmes. Šo paveidu ir iespējams pamēģināt arī Latvijā. Visbeidzot, ir izklaides lāzera peintbols. Tas ir tas pats, ko piedāvājam mēs. Moderni, reālistiska izskata ieroči, taču pats spēles process nav auksts un taktisks, vairāk pozitīvs, aktīvs un radošs. Šis paveids ir lieliski piemērots dažādiem pasākumiem, piemēram, vecpuišu ballītēm, dzimšanas dienas ballītēm, korporatīvajiem pasākumiem un pat bērnu ballītēm. Cilvēkiem šis lāzera peintbola paveids patīk, un tas ir lasāms viņu atsauksmēs!

lāzerpeintbols lāzertags lāzera peintbols laser tag

Kas spēlē lāzera peintbolu?

Lāzera peintbolu spēlē gan puiši, gan meitenes, gan jauni, gan veci. Ieroči izskatās īsti, process ir ļoti reālistisks, taču gaisā virmo pozitīva gaisotne. Nav naida vai aukstu emociju, reāla vēlme kādu nošaut. Spēlētāji procesu vairāk raksturo kā izklaidi ar draugiem, kur tiek gūti punkti, nevis nošauti cilvēki. Arī mūsu galerijā par to var pārliecināties – spēles gaitā valda pozitīvas emocijas. Šo spēli droši var spēlēt arī mazi bērni, sākot no sešu, septiņu gadu vecuma, jo ieroči ir ļoti viegli un sver, apmēram, kilogramu. Bērnam ieroci noturēt nav problēmas, bet pieaudzis cilvēks spēles karstumā nemaz neievēro, ka ierocis ir krietni vieglāks par reālo ieroci, kas sver vairākus kilogramus. Lāzera peintbolu droši var spēlēt arī cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Lāzera peintbols patiesi satuvina cilvēkus, vismaz izklaides formāts, tāpēc to rekomendējam draugiem, studiju biedriem, kolēģiem vai klasesbiedriem, jo iznākums būs nekas cits kā ciešāka draudzība un saliedētība!

Lāzera peintbola ekipējums.

Katram spēlētājam ir automāts un speciāls uztvērējs, ko stiprina pie galvas. Uztvērējs fiksē pretinieku raidītus šāvienus pat 250 metru attālumā. Uztvērējam ir četri sensori, kas ir pavērsti visos četros virzienos, lai fiksētu šāvienus gan no priekšas, gan muguras, gan sāniem. Ja pretinieks trāpa, tad uztvērējs ievibrējas un iemirgojas ar sarkanu gaismu, taču pēc ceturtā trāpījuma uztvērējs sāk vibrēt ilgstoši, ieslēdzas nepārtraukta sarkana gaisma, kas vēsta, ka spēlētājs ir nošauts. Sistēma automātiski atslēdz arī ieroci – šmaukties nav iespējams. Ja spēlētājs ir nošauts, viņam steidzīgi ir jādodas atpakaļ uz savu bāzi, kur atrodas speciāla ierīce, ko dēvē par aptieciņu. Spēlētājs nospiež pogu, un pēc piecām sekundēm atdzīvojas. Spēle var turpināties.

lāzerpeintbols lāzertags laser tag lāzera peintbols

Katram automātam ir trīsdesmit lodes, un šaušanas laikā automāts izdod reālas šaušanas skaņas. Ja visas lodes tiek izšautas, tad spēlētājam ir jānospiež pogu, kas trīs sekunžu laikā ieroci pārlādē. Arī šo procesu pavada reālistiska pārlādēšanas skaņa. Mēs saviem klientiem piedāvājam bezgalīgu aptveru skaitu, taču to ir iespējams iestatīt un fiksēt, piemēram, uz desmit aptverēm. Ja spēlētājam trāpa pretinieks, lāzera peintbola ierocis vibrē un uz sekundes piektdaļu nav iespējams raidīt šāvienu. Spēles procesā ir iespējams izmantot arī dažādas papildierīces, piemēram, lāzera peintbola granātas. Tiek izmantoti arī elektroniski kontrolpunkti, kurus ir dažādi iespējams programmēt. Viens no spēles uzdevumiem ir šo kontrolpunktu ieņemšana.

Kāpēc izvēlēties tieši lāzera peintbolu?

Lāzera peintbols nav sāpīgs vai traumatisks – lāzera stars nebojā redzi, pat ja nejauši tiek raidīts acīs, un, pretēji peintbolam, spēles procesā nav iespējams gūt zilumus un nepatīkamas sāpes. Spēli caurstrāvo azarts un pozitīvas emocijas. Lāzera peintbolu var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie, un visi ir sajūsmā! Spēles beigās ir pieejama detalizēta statistika par katru spēlētāju un komandām kopumā. Visus datus datorā lejupielādē no ieročiem, un ir skaidri redzams, kas kuram ir šāvis, cik daudz. Spēlētājiem pat tiek piešķirti dažādi tituli, piemēram “Kamikadze”. Šis tituls tiek piešķirts spēlētājam, kas spēles laikā ir paguvis nomirt visvairāk reižu.

Liels pluss ir arī tas, ka lāzera peintbola spēles procesā netiek bojāta apkārtējā vide, un spēles ir iespējams noorganizēt kaut pilsētas centrā. Lāzera peintbolam nekaitē arī laika apstākļi, un precīzs trāpījums tiek fiksēts pat 250 metru attālumā. Spēlētājiem nav arī lieki jāraizējas par to, ka pietrūks munīcija, un nāksies kaut ko pirkt papildus. Munīcijas daudzumu ir iespējams ieprogrammēt atkarībā no spēlētāju vēlmēm, un arī bezlimita munīcija neko papildus nemaksā. Tehnoloģiskās iespējas spēli padara ļoti interaktīvu un interesantu, taču netiek zaudēta realitātes sajūta. Lāzera peintbols ir lētāks, aktīvāks un interesantāks par citām līdzīgām nodarbēm.

Kur spēlē lāzera peintbolu?

Lāzera peintbolu var spēlēt gan iekštelpās, gan āra apstākļos. Visbiežāk, lāzera pientbolam speciāli sagatavo vidi ar dažādiem tematiskiem šķēršļiem, lai spēle nav pārāk vienveidīga. Piemēram, mūsu lāzera peintbola parks sastāv no 27 dažāda izmēra telpām, kas ir savstarpēji savienotas. Kopējā platība pārsniedz tūkstoš kvadrātmetrus, taču spēles laukumu ir iespējams pielāgot spēlētāju skaitam. Lāzera peintbols telpās lielisks ir trīs drēgnajos gadalaikos, kad ārā valda nepatīkami laikapstākļi. Ja piedāvātais lāzerpeintbola iekštelpu parks ir profesionāli sagatavots, tad spēle noteikti būs aizraujoša un neapniks arī pēc vairāku stundu spēlēšanas. Lāzera peintbola spēles ir iespējams organizēt arī āra apstākļos, piemēram, pamestās armijas bāzēs vai, piemēram, Vecrīgas ielās. Spēles procesā raidītie šāvieni nav fiziska matērija, līdz ar to tie nenodara nekādus bojājumus apkārtējai videi. Tas nozīmē, ka lāzera peintbola spēli būtu iespējams noorganizēt pat ofisā.

lāzerpeintbols bērniem

Lāzera peintbola spēles misijas.

Pats svarīgākais ir spēles vadītājs jeb instruktors, kas pirms spēles apmāca dalībniekus, izstāsta dažādus knifus, un spēles procesā piedāvā dažādas interesantas misijas. Tas ļauj spēlei nekļūt vienveidīgai, un maksimāli izmantot telpu potenciālu. Tas pats attiecas arī uz cilvēkiem – vieniem patīk viena misija, citiem – cita. Līdz ar to ikkatrs spēlētājs spēles laikā izbauda foršāko, kas var būt, un beigās ir jūtama gandarījuma sajūta. Spēlētāji tiek sadalīti divās vai trijās komandās, un spēles mērķis ir instruktora dotās misijas izpildīšana. Misijas var būt ļoti dažādas un atraktīvas – klasisks variants ir elektronisko kontrolpunktu ieņemšana un nosargāšana. Ļoti populāra ir ēkas ieņemšanas misija, kad viena komanda sargā noteiktas telpas, bet otras komandas mērķis ir nemanāmi pielavīties un ēku ieņemt. Šajā formātā spēlētājiem nav iespējas atdzīvoties, tāpēc spēle rit ļoti pārdomāti. Trakāki formāti ir bumbas detonēšana, ķīlnieku glābšana vai pat zombiju apokalipse.

Lāzera peintbola parks – LASERDOG

Mūsu parks ir lielākais lāzera peintbola iekštelpu parks visā Latvijā. Lāzera peintbols telpās ir pats labākais tiem, kas nevēlas skraidīt pa āru tad, kad laika apstākļi vienkārši nav tam piemēroti. Mums ir plašas un gaišas telpas, kas būs jūsu rīcībā visā spēles garumā. Jūsu rīcībā būs arī speciāli iekārtotas atpūtas telpas, kur ir iespējams noorganizēt ballīti ar uzkodām, pasēdēšanu un visu pārējo. Ikvienam spēles dalībniekam būs pieejama bezmaksas autostāvvieta, un, pats galvenais, mūsu parku caurstrāvo Preses nama urbānā aura. Šajā ēkā reiz strādāja tūkstošiem cilvēku, un ir ļoti interesanti paskatīties, kā laiks šo vietu ir izmainījis. Viena no parka telpām ir paša Preses nama vadītāja kādreizējais kabinets. Lieliski iekārtotais un izplānotais parks apvienojumā ar ļoti labiem spēles vadītājiem rada kvalitatīvu produktu, ko ar lepnumu piedāvājam mūsu klientiem!