LASERDOG ĀRA LĀZERPEINTBOLA LAUKUMS – ZEMZARU IELA 5 !

Ieraksts veikts: Lāzera Peintbols, Pasākumi | 0

Kādu laiku atpakaļ varējāt lasīt rakstu par [manu pirmo pieredzi, spēlējot lāzerpeintbolu- https://www.laserdog.lv/mana-prima-reize-laserdog-lazerpeintbola-parka/ . Tajā es dalījos ar saviem iespaidiem par lāzerpeintbolu Preses nama telpās, un es šo spēli raksturoju kā ātru, dinamisku tuvcīņas alternatīvu Airsoft un peintbolam.

 

Nedēļu atpakaļ es atkal tiku uzaicināts spēlēt lāzerpeintbolu Laserdog atvērtajā spēlē, bet šoreiz pavisam citā laukumā ar pavisam citu spēles ritmu. Ja Preses nama laukums bija elpu aizraujoša tuvcīņa šauros gaiteņos iekštelpās, tad Laserdog jaunais brīvdabas laukums, kas atrodas pļavā netālu no Kārļa Ulmaņa gatves, ir lēnāka un taktiskāka pieredze plašākā teritorijā.

 

Tas gan nenozīmē, ka varēs atpūsties. Lielāks laukums nozīmē arī lielāku distanci, kādu elpu aizelsušam jāskrien no aizsega uz aizsegu. Tāpat arī ir jāpiesedz arī mugura, jo ir lielāka iespēja pretiniekam Tevi apiet gar flangu. Šajā laukumā no lielāka svara ir izplānot katru kustību, jo ir vairāk atklātu vietu, pa kurām pretinieki, ērti iekārtojušies aiz saviem aizsegiem, var Tev trāpīt. Savukārt, ja Tu esi tas, kurš ir komfortabli iekempojies savā spotiņā, tad gudra doma ir pēc otrā vai trešā nošautā pretinieka pārvietoties, jo viņi zinās, kur esi, un viņi tev nāks pakaļ!

Spēles laukums ir iekārtots pļavā, kurā no saplākšņa izveidotas sienas, dažādas formas aizsegi un būdiņas, bet laukuma karstākajā punktā noparkots žigulis, kas papildu Čečenu kara sajūtai deva arī noderīgu aizsegu, šķērsojot pašu atklātāko laukuma vietu.

 

Līdzīgi kā datorspēlēs, šajā laukumā man ļoti palīdzēja zāles skaņa, kas ļāva sadzirdēt, kad kāds man tuvojas, tādējādi ļaujot sagaidīt pretiniekus ar attiecīgu pretreakciju. Būtiska atšķirība no Preses nama spēles bija šāvienu skaits, kas nepieciešams, lai nošautu pretinieku. Preses namā tie bija 2, bet šajā laukumā – četri; šī izmaiņa ir ieviesta, lai dotu lielāku iespēju reaģēt uz ienākošu pretinieku uguni atvērtā laukā. Tas gan nenozīmē, ka var tik mesties kaujā iekšā kā Rembo – ja esi neuzmanīgs, tad šie četri šāvieni tāpat tevi no kājām var nonest gandrīz momentāni šķietami no nekurienes.

 

Pārejot uz šo laukumu, man pirmās minūtes nācās pierast pie jaunā spēles ritma, bet kad sapratu laukuma plūsmu, atradu aizsegus, kuros visbiežāk atrodas pretinieki vai aiz kuriem man vislabāk būt, es sāku justies pārliecinātāks par savu spēles procesu.

 

Tā kā spēles uzdevumi – kontrolstabiņi vai karogi – atradās atvērtās vietās, būtisku lomu spēlēja komandas biedru sniegtais suppresive fire, kas piesedza karognesēju vai stabiņa ņēmēju no pretiniekiem, kas visiem spēkiem centās šo uzbrucēju nošaut – tieši šajos dinamiskajos momentos šī spēle lika sirdij sisties visātrāk.

Komentēt